Fiberglass Havuz Avantajları


Fiberglass Havuz Avantajları oldukça fazla olan bir havuz modelidir. Fiberglass havuzun yapımı fabrikalarda gerçekleştirilir daha sonra havuz, alt yapı çalışması tamamlanmış olan alana getirilerek  buraya monte edilir. Fiberglass havuzlar, birçok avantajı olması sebebiyle son zamanlarda sıkça tercih edilen havuz bir modelidir. Avantajları genel olarak şu şekilde sıralanabilir;

  • Parçaları fabrika ortamında üretildiği için Modüler havuz olarak, havuzun monte edileceği alana getirilir ve çok kısa sürede montajı tamamlanarak kullanıma hazır hale gelir. Betonarme havuzların yapımı aylarca sürebilirken fiberglass havuzlar 2 hafta gibi kısa bir sürede kullanıma hazır hale gelir. Bu sayede zamandan ciddi oranda tasarruf sağlar.
  • Fiberglass havuz fiyatları maliyet olarak diğer havuzlara göre çok daha uygundur. Üstelik havuz yapımına karar vermeden önce istenilen boyutlardaki fiberglass havuzun fiyatı öğrenilebilir ve bütçeye uygun olarak havuz yaptırılabilir.
  • Fiberglass yüzme havuzu parçaları fabrikada üretildiği için hata payı sıfırdır ve malzemelerin istenilen boyutlarda hazırlanması sırasında ölçüler tam olarak ayarlanır. Bu sayede de diğer havuzlarda meydana gelebilen işçilik hataları, Fiberglass havuzlarda görülmez.
  • Fiberglass havuzlar, mükemmel bir sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Ayrıca antibakteriyel özelliğe sahiptirler. Ayrıca suyun geldiği yüksek basınca da oldukça dayanıklıdır.
  • Parçaları lineer kaplamaya sahiptir. Bu sayede derz arasında oluşan yosunlar, fiberglass havuzlarda görülmez. Böylece bakteri oluşumu da olmaz. Üstelik gözeneksiz yapıya sahiptirler ve özellikleri sayesinde temizlemek oldukça kolaydır.

Yorum yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir